Dlaczego czytanie jest ważne dla twoich dzieci

Korzyści z czytania dzieciom są kilkakrotnie. Jako małe dzieci pocieszają nas spokojne głosy naszych rodziców i fizyczny kontakt, jaki otrzymujemy podczas czytania. Rozpoczęcie czytania rozwija więź między rodzicem a dzieckiem.

W miarę rozwoju dzieci możesz zapoznać je z książkami obrazkowymi, rymowankami, łatwymi czytelnikami i różnymi książkami przejściowymi, które pomogą im zapoznać się z wieloma zasadami akademickimi, psychologicznymi i życiowymi.

Głównym obszarem niepokoju w dzisiejszym społeczeństwie jest fenomenologiczny wzrost lub brak więzi między rodzicem a dzieckiem. Żyjemy w społeczeństwie, które stało się tak obeznane z technologią, że zaczynamy tracić naszą osobistą intymność.

Przywiązanie zaczyna się na wczesnych etapach rozwoju. Jest to emocjonalne i fizyczne połączenie, które pojawia się, gdy matka i / lub ojciec i dziecko mają możliwość nawiązania więzi. Więź następuje poprzez fizyczny dotyk, pocieszanie, zabawę, komunikację werbalną i niewerbalną oraz umyślne i / lub niezamierzone uczucie.

Zaletą czytania jest to, że celowo zwracasz uwagę. Podczas czytania wybranej literatury oferujesz łagodny głos i kojący uścisk. Dlatego dzieci mają większą skłonność do tworzenia więzi ze swoim opiekunem.

CZYTANIE NA GŁOS

Głośne czytanie z dziećmi zapewnia im zarówno słuchowe, jak i wizualne rozpoznawanie ludzkiego języka. Kiedy czytamy na głos małym dzieciom, powinniśmy celowo być entuzjastyczni, angażujący, interaktywni, interesujący, starając się urzekać ich dziecięcą wyobraźnię.

„Dzieci uczą się kochać dźwięk języka, zanim jeszcze zauważą, że na stronie znajdują się wydrukowane słowa. Czytanie dzieciom książek na głos pobudza ich wyobraźnię i poszerza ich rozumienie świata ”. (RIF, 2012, Online) To nasza wyobraźnia ułatwia nowe pomysły, poszukiwania, koncepcje, obrazy, rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i samą istotę ludzkiego potencjału.

Według American Association of School Librarians, głośne czytanie dzieciom zapewnia następujące korzyści:

• Poczucie własnej wartości dzieci rośnie, gdy doświadczają poczucia bezpieczeństwa, jakie daje rodzic lub inna troskliwa osoba, która czyta z nimi na głos.

• Dzieci doświadczają wzmożonej komunikacji z rodzicami i innymi członkami rodziny.

• Dzieci są wprowadzane w nowe pojęcia, takie jak kolory, kształty, cyfry i alfabet, w zabawny i dostosowany do wieku sposób.

• Dzieci rozwijają umiejętności słuchania słownictwa, pamięci i umiejętności językowych.

• Dzieci rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

• Dzieci uczą się informacji o otaczającym ich świecie.

• Dzieci rozwijają indywidualne zainteresowania specjalnymi przedmiotami, takimi jak dinozaury, koty czy samochody.

• Dzieci uczą się pozytywnych wzorców zachowań i wartości społecznych.

• Dzieci uczą się pozytywnego nastawienia do siebie i innych.

• Dzieci uczą się radości z czytania!

KORZYŚCI Z CZYTANIA

Czytanie jest źródłem wyzwolenia. Dzieci, które wcześnie uczy się czytać, zwykle uczy się komunikowania się na inne istotne sposoby werbalne i niewerbalne.świetna książka/ebook inspirowana przygodami Mikołajka Znowu kręcisz Zuźka

Czytanie wcześnie pozwala dzieciom na komunikowanie się z językiem. To wczesne zetknięcie się z językiem można uznać za siłę prewencyjną. Jeśli dziecko umie jasno wyrażać i komunikować się, to jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie miało większą szansę na wokalizowanie i wyrażanie takiej potrzeby.

Kiedy rodzice czytają ze swoimi dziećmi, zacieśniają więzi zdrowych relacji międzyludzkich. Korzyści z czytania są jednoznacznie pozytywne.

NIEPRAWIDŁOWOŚĆ CZYTANIA MOŻE PROWADZIĆ DO…

Brak czytania zwiększa prawdopodobieństwo wyzwań życiowych. Badania wykazały, że statystycznie osoby uwięzione mają większe prawdopodobieństwo bycia analfabetami funkcjonalnymi, całkowitymi analfabetami, a osoby z różnymi zaburzeniami uczenia się są niezwykłe. (PPI, 2012; EDJJ, 2012) „Analfabetyzm i brak umiejętności czytania i pisania wśród dzieci to poważny problem zdrowia publicznego… Dobrze udokumentowano, że porzucanie szkoły jest z kolei czynnikiem ryzyka nadużywania substancji, angażowania się w akty przemocy , nastoletnia ciąża i inne złe praktyki zdrowotne ”.

Chociaż nauka czytania zmniejsza szanse zachowań aspołecznych, nie można jej winić za wszystkie zachowania rażące. Niemniej jednak istnieją wyraźne dowody na to, że osoby przebywające w więzieniu mają większe prawdopodobieństwo napotkania jakiegoś problemu naukowego, psychologicznego i socjologicznego. „Wyższy poziom umiejętności czytania i pisania wiąże się z niższymi wskaźnikami przestępczości nieletnich, ponownego aresztowania i recydywy”.

Brak nauki czytania nie gwarantuje, że ktoś będzie żył przestępstwem. W rzeczywistości było wiele osób, które wiodły życie pełne dobrobytu, płodności, stabilizacji rodzinnej i wyraźnej obfitości finansów i stylu życia.

Osoby, którym brakowało umiejętności czytania, stały się pionierami technologii, przemysłu i biznesu. Sir Richard Branson jest jednym z przykładów osoby, która miała problemy z czytaniem ze względu na mózgowy rodzaj zaburzeń uczenia się zwany dysleksją. Niemniej jednak przeszkody i osobisty nemezis sir Bransona stały się jego osobistą drogą do sukcesu. Chociaż Sir Richard Branson miał problemy z czytaniem, jest wyjątkowym przykładem kogoś, kto pokonał jego trudności z czytaniem.

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!!!

Na naukę czytania nigdy nie jest za późno !!! Podczas gdy podstawy czytania leżą w kształtujących latach rozwoju; jego podstawowych zasad można się nauczyć w każdym wieku. Ponieważ „czytanie jest warunkiem wstępnym prawie wszystkich działań kulturalnych i społecznych” (Moore, i in., 1999, s. 3), ważne jest, abyśmy położyli dumę i zaczęli uczyć się pisemnej sztuki komunikacji.

Komunikacja jest bowiem drogą do wyzwolenia. Nawet jeśli język pisany wydaje się być twoim osobistym zestawem hieroglifów; na naukę mistrzostwa nigdy nie jest za późno.

bibliography bibliography bibliography bibliography bibliography