Jeśli jesteś teraz na tym blogu, czytasz ten artykuł…

Jeśli masz dyplom ukończenia szkoły średniej…

Ponadto, jeśli masz wykształcenie wyższe…

Możesz podziękować za to, że potrafisz czytać.

To oczywiste, prawda?

Cóż, tak, chociaż czytanie jest oczywiście ważne, aby móc zrozumieć słowa na stronie, jest to również podstawa twojej zdolności do uczenia się i ostatecznie, twojej zdolności do prawidłowego funkcjonowania w ciągle zmieniającym się społeczeństwie. Czy pamiętasz, kiedy jako dziecko nauczyłeś się czytać? Większość z nas prawdopodobnie tego nie robi, ale teraz nie możesz sobie wyobrazić życia bez możliwości. Nie możesz nic zrozumieć na Facebooku, nie byłbyś w stanie napisać ani nawet upiec kilku ulubionych ciasteczek z kawałkami czekolady. Coś tak prostego, jak przeczytanie etykiety odzieży na ulubionej koszuli w celu uzyskania instrukcji prania, byłoby niemożliwe bez umiejętności czytania…

Dlatego łatwo zrozumieć, dlaczego jest to ważne. Ale ponadto jest to niezwykle ważne dla naszych dzieci. W miarę dorastania będą musieli posiadać duże umiejętności czytania, aby przetrwać szkołę i karierę. Przechodząc przez zmagania, aby Twoje dzieci faktycznie czytały latem, aby pozostać na dobrej drodze, pamiętaj o następujących powodach, dla których czytanie jest ważne dla dzieci:

10 powodów, dla których czytanie jest ważne dla dzieci

1. Poszerza ich słownictwo.

Czytając, mogą natknąć się na słowa, których nigdy nie słyszeli - co zachęca ich do zrozumienia, co mają na myśli. W rezultacie dodają go do swojego słownictwa.

2. To sprawia, że ​​są w tym lepsi.

Praktyka czyni mistrza, prawda? Najlepszym sposobem na polepszenie czytania jest po prostu zrobienie tego!

3. Pomaga budować niezależność i pewność siebie dzieci i młodzieży.

Kiedy dowiadują się, że nie muszą już polegać na rodzicach, aby im coś przeczytać, rozwijają poczucie niezależności. Czytając, mogą samodzielnie zacząć rozumieć świat.

4. Zapewnia im bezpieczeństwo.

Znaki drogowe mają słowa, podobnie jak etykiety ostrzegawcze. Czytanie pozwala dzieciom zrozumieć, kiedy coś mówi, że może im zaszkodzić.

5. Pomaga im zrozumieć otaczający ich świat.

Kiedy uczą się czytać, są w stanie określić, co mówią wokół nich - od znaków, przez naklejki, po etykiety. Umiejętność czytania pomaga im zrozumieć, czym jest i czemu służy.

6. Prowadzi to do ich przyszłych sukcesów akademickich.

Dziecko musi umieć czytać, aby nawet robić postępy w szkole. Czytanie jest niezbędne, aby postępować zgodnie z instrukcjami testu, a nawet rozumieć pytania lub odpowiadać na nie.

7. Wzmacnia ich wyobraźnię.

Kiedy dziecko czyta, może zacząć wyobrażać sobie, gdzie są postacie. Mogą nawet stworzyć swój własny mały świat. Czytanie wzmacnia ich wyobraźnię, zmuszając ich do wyobrażenia sobie, jak postać faktycznie wygląda i kim jest.

8. Bawi ich.

To daje im coś dobrego do zrobienia - zwłaszcza gdy mogą zacząć czytać książki z rozdziałami bez obrazków, co zmusza ich do wejścia w ich wyobraźnię, a tym samym do zagłębienia się w książkę. 9. Poprawia ich gramatykę.

Czytając, mogą zobaczyć, jak autor skomponował strukturę zdań i gramatykę. Może to również pomóc poprawić ich umiejętności komunikacyjne, ponieważ określają, jak należy czytać, używając wskazówek, takich jak interpunkcja.

10. Poprawia umiejętności pisania.

Ponieważ czytanie pomaga poprawić ich słownictwo, komunikację i umiejętności gramatyczne, ostatecznie poprawia również ich umiejętności pisania .

Czytanie jest niezbędne w prawie wszystkim w życiu - od gotowania, przez jazdę samochodem, po szkołę. Ważne jest, aby zacząć od najmłodszych lat i uczyć swoje dziecko wartości czytania, aby zaczęło często je ćwiczyć i cenić sobie umiejętność czytania.

A teraz chwyć dobrą książkę i swoje dziecko i zabierz się do wspólnego czytania! A jeśli Twoje dziecko naprawdę uwielbia czytać, dlaczego nie skłonić go do napisania własnej historii?

bibliography bibliography bibliography bibliography bibliography